טיפים לצילומי אירועים בחורף

צילומי אירועים עם אתגר לכל צלם אבל מה קורה שגם החורף נכנס למשוואה הזו? בכתבה הבאה נסקור את האספקטים החשובים ביותר בצילום אירוע בתקופת העונה הקרה, נספק תובנות בנוגע לציוד, התמודדות עם גשם ויצירה של תמונות עונתיות – תוך התחשבות בקונספט של האירוע.

בדקו היכן האירוע יתקיים ואילו אזורים מקורים

סקירה של אולם אירועים או גן אירועים היא לא חידוש עבור כל צלם מקצועי אולם כאשר החורף מגיע – העניין מקבל משנה חשיבות. כדאי להגיע לאזור לפני האירוע (ולתאם זאת עם בעלי המקום) ולראות אילו לוקיישנים יכולים להתאים לצילומי אווירה, קלוז אפ וקונספט. חשוב גם להבין מה התאורה במקום ולראות היכן ממוקמת החופה (במידה ומדובר בחתונה) בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר ברמת הציוד והתאורה.

תאורה זה שם המשחק

תאורה היא אולי הדבר החשוב ביותר בצילום של בכלל ושל אירועים בפרט אולם כאשר גנרל חורף דופק בדלת, כדאי לתת על כך את הדעת. החל מבדיקה מוקדמת של התחזית והבנה איזה תנאי אקלים אמורים להיות ביום הספציפי של האירוע, דרך הבאה של תאורה שתחליף את קרני השמש האופייניות לארצנו ועד לבחירת ההבזק המתאים. כל אלו הם פרמטרים אשר ישפיעו על האיכות של הצילום של האירוע – הרבה לפני שניגשנו למלאכת העריכה.

הכינו את ציוד הצילום שלכם לחורף

גם אם התחזית אמורה להיות מושלמת ביום האירוע, כדאי לקחת בחשבון שבעונת החורף תמיד (אבל תמיד) יכול לרדת גשם אשר ישפיע הן על הציוד שלכם והן על הלוקיישן שבו האורחים ישהו. לכן, לפחות בכל הנוגע לציוד שלכם, שווה לבדוק אם הוא מתאים לאקלים ובמידה שלו לייצר עבורו מעטפת אשר תאפשר לכם לצלם בנוחות גם בתנאי אקלים משתנים ובעיקר לחים. לכן חשוב שתיערכו לכך מראש ברמת הציוד ולא תצטרכו לאלתר על המקום.

שאלו על הקונספט של האירוע

מכיוון שאין שני אירועים זהים – חשוב לשאול מהו הקונספט של האירוע. האם מדובר באירוע לצעירים אשר יתרחש לא מעט על רחבת הריקודים, האם מדובר באירוע שמתרכז בקולינריה (וכאן נצטרך אולי לעשות סטיילינג למנות או לפחות לצלם אותן מראש) או שבכלל מדובר באירוע בר מצווה עם אספקטים דתיים? לכל אירוע יש את הטון שלו ולכן חשוב לקחת את זה בחשבון כאשר נערכים לצילום שלו וליצירת סיפורו דרך התמונות.

שימו לב לביגוד של האורחים בכדי ליצור את האווירה המתאימהאם עד לכאן נגענו באספקטים הפחות חיוביים של עונת החורף בהקשר של צילום, חשוב לציין את האספקט הכי חשוב: הלבוש של האורחים. בעונת החורף האורחים נוטים להתלבש באופן שונה וניתן לראות יותר צעיפים, מגפוני נשים עם סטייל, או כובעים סופר שיקיים שכדאי להכניס לפריים. לכן, שווה לשים לב לביגוד של האורחים בכדי ליצור ניגודי צבעים נעימים לעין ותמונות מושלמות.

Call Now Button