מגנטים לברית – הכישרון שהצלם צריך

אומרים שבשביל להיות צלם לא מספיק לדעת ללחוץ על כפותר ולצלם, זה לא מספיק גם לדעת לעבוד עם הציוד הכי משוכלל ומתקדם, בשביל להיות צלם צריך כישרון, צריך לדעת למצוא רגעים מיוחדים ולתעד אותם, אבל איך מחליטים מהו רגע מיוחד ומהו עוד סתם חלק באירוע, או שאולי בכל אירוע אין חלקים שאפשר לקרוא להם "סתם" ולמה צלם לברית שמגיע גם לעשות מגנטים צריך שיהיה לו כישרון מיוחד, וגם מהם התכונות שנדרשות מצלם אירועים.

התכונות שנדרשות מצלם לברית (וגם מכל צלם אירועים אחר)

יש כמה דברים שכל צלם צריך שיהיה לו, הוא צריך לדעת לעשות מספר דברים במקביל, לדעת לצלם והכי חשוב לדעת למצוא רגעים מיוחדים.

היכולת להבחין :

היכולת להבחין בין העיקר לטפל, בין מה שחשוב שיהיה בכל סט של תמונות שהלקוח מקבל, יש מקרים שבהם אנו אומרים שצילום השולחנות, כלומר הסידור של השולחן, עוד לפני שיש בכלל אורחים, שזה צילום שלא מרגש ולא מיוחד, אבל בכל זאת חייבים את התמונות האלו, כי בנינו אם מצלמים אירוע, איך בכלל בעלי האירוע ידעו איך נראה השולחן שלהם, מה באמת היה בקבלת הפנים, ואיך באמת האירוע התנהל.

לכן, הצלם צריך לדעת להבחין בין העיקר ובין הטפל והכי חשוב לדעת גם מה חובה שיהיה בכל התמונות שהוא מגיש לזוג, כמו צילומים של האולם, ושל סידורי העיצוב.

שירות ואדיבות :

הצלם של האירוע חייב להיות אדיב, חייב להיות מנומס לאורחים, צלם לברית חייב להבין שהוא חלק מהאירוע, הוא לא יכול רק סתם לעמוד בצד בלי לעשות כלום, הוא לא יכול לעמוד בפינה כמו "מצלמת אבטחה" הוא צריך לדעת להיכנס להיות ראשון בין האלו שנמצאים בחזית, הרבה פעמים אני רואה צלמי שעומדים מאחורי אנשים, ואז התמונות שהם מצלמים יוצאות בין אנשים, אין בעיה לעשות את זה, יש בזה משהו מיוחד של "מבט מהצד" אבל זה לא תמיד מתאים, אם יש שני צלמים באירוע, אחד מצלם בחזית והשני "מצלם מהצד" זה בסדר, אבל הצלם חייב להיות אדיב, לעבור בנימוס לחזית ולצלם את האירוע בצורה מלאה.

עבודה תחת לחץ :

אם בחרתם מצלם לברית שיהיה גם הצלם של האירוע, אתם חייבים למצוא אחד שיודע להתמודד עם לחץ, בהרבה מאוד מקרים, צלמי אירועים מוסיפים שירות של צילום מגנטים באירוע, ואז נוצר מצב שאירוע קצר, ובאירוע קצר כמו ברית מילה, הצלם צריך לדעת לתפעל בין צילום לבין הפקת מגנטים.

זה קורה בגלל סיבה אחת פשוטה, אם מזמינים צלם מגנטים לאירועים שהוא גם הצלם של האירוע, מה שקורה הוא דבר פשוט, הצלם רוצה לחסוך בעלויות ולאירועים קטנים אין לו בעיה להגיע גם בתור צלם של האירוע, ואז להדפיס כמה תמונות, אבל במחיר של 700-800 ₪ אין לו רווח כלכלי להביא איתו עובד לאירוע, העובד יעלה לו 300-350 ₪ ואז כבר לא משתלם לו למכור לכם גם מגנטים והוא מעדיף למכור את הצילום, או שאם הוא מגיע לבד אז הוא יכול למכור לכם שירות משולב.

במיוחד בתחום של מגנטים לברית הכישרון שהצלם צריך הוא רב, הוא צריך כישרון במספר תחומים במקביל וזה מה שהופך את המשימה למציאת צלם מגנטים לברית שיהיה גם הצלם של האירוע, למשימה הרבה יותר מורכבת.

Call Now Button